سبد خرید 0

شرایط بازگشت کالا ایزو کالا

لطفا قبل از خرید موارد ذیل را مطالعه و عمل بفرمایید :
هم وطن گرامی ما تمام قوانین را روشن بیان کردیم تا حق هیچ کدام از طرفین از بین نرود و جای سوءاستفاده و اذیت نیز برای هیچ کدام از طرفین (فروشنده و خریدار) باقی نماند.
– کالاها و آهنرباهای ارسالی را درحضور پیک موتوری (تهران) و پست و …… (شهرستانها) تحویل بگیرید بعد از تحویل هر گونه ادعایی از قبیل شکسته بودن و کم بودن و … مورد قبول نیست .
– اگر پست تحویل دهنده کالا بود در حضور مامور پست اقدام به تحویل گرفتن کالا کنید و در صورت کم بودن و یا شکسته بودن کالا صورت جلسه شود و بسته برگردانده شود .
– اگر هم پیک موتوری (تهران) تحویل دهنده کالا بود در حضور پیک موتوری بسته تحویل گرفته شود و در صورت کم بودن و یا شکسته بودن محصول با ما تماس بگیرید و هماهنگ کنید و کالا را بر گردانید اگر مشکل از خریدار باشد تمام هزینه های ارسال و … به عهده خریدار می باشد و از مبلغ پرداختی آن  کم می شود . 
– آهنرباها و ابزارآلات فروخته شده بدون دلیل موجه و یا اشتباه و مشکل از ایزوکالا پس گرفته و یا تعویض نمی شود لطفا در هنگام خرید در انتخاب خود دقت بفرمایید .
– اگر بین کالای خریداری شده و مشخصات قید شده در سایت و یا اشتباه ما در ارسال کالا و یا هر گونه مشکلی از طرف ایزوکالا و یا هر گونه تناقضی مشاهده نمودید وجه دریافتی به صورت کامل برگشت داده خواهد شد . 
– اگر درسایت دیگری قیمت مناسب تر بود اطلاع دهید تا بعد از بررسی مشخصات کالای مورد نظر از آن سایت خریداری و الباقی وجه شما عودت داده شود .
– ( معمولا در بسیاری از سایت ها قیمت ها به روز نیست و یا حتی مبلغ مورد نظر گرفته و بعد از پرداخت تقاضای مبلغ بیشتری خواهند کرد و در صورت مخالفت مشتری درخواست شماره کارت برای برگردانندن وجه مشتری می کنند )
مواردی که برگشت کالا و اعمال گارانتی امکان پذیر نخواهد بود:
– دور انداختن کارتن و جعبه اصلی و یا تغییر شکل آن از حالت اولیه– کالاهای بدون گارانتی که زمان خرید آن ها از مدت 7 روز گذشته است .

– در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود توسط واحد پشتیبانی ایزوکالا دریافت نشود .

– برچسب زدن و یا نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا و پاره و مخدوش کردن آن .

– عدم تحویل کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است .

– اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری و آسیب فیزیکی (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا ) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود .

– عدم ارائه اصل فاکتور فروش که دارای شماره سریال درج شده بر روی کالا می باشد .

– مخدوش شدن و یا پارگی برچسب و لیبل گارانتی چسبانده شده بر روی کالا .
 

 

 

برگشت به بالا